פורום דיני מיסים ועבירות מס - התייעצות מהירה עם עורכי דין!

חייגו לייעוץ אישי: 050-808-6488 הייעוץ ניתן על ידי מומחה בענייני מיסוי


פורום דיני מיסים ועבירות מס - תשובה לכל שאלה שלך!


נושא
מחבר
תאריך ושעה

15/11/2020 18:05
שלום, האם ניתן עדיין להגיש דו"ח שנתי עבור 2019 לבד (בלי מייצג)? רואה החשבון שלי מושך את הגשת הדו"ח כבר במשך מס' חודשים (אל תשאלו, סיפור ארוך). כשאני נכנסת למערכת להגשת דו"ח מקוון - אני מקבלת הודעה הבאה:

"לא ניתן לשדר דו"ח זה. הדו"ח נמצא בטיפול המייצג".
יש לי 2 שאלות בעצם:

האם אני עדיין יכולה להגיש את הדו"ח הזה לבד בלי בעיות וקנסות?
איך ניתן לבטל את טיפול המייצג? האם אני יכולה לבטל את המייצג בעצמי או שרק הוא יכול לעשות את זה? האם יש דרך לדבר עם מס ההכנסה ולהסביר להם את המצב?

תודה מראש
12/11/2020 21:11
שלום רב, אשמח אם אולי תוכלו לייעץ. ברשותי דירה קטנה ( 32 מטר ) שקיבלתי במתנה מהוריי ( כך גם נעשה ההסכם, דירה במתנה , לא במכירה ) וברצוני לרכוש דירה למגורים על סך 1.4 מיליון. רציתי לדעת אם אני צריך לשלם מס רכישה או מס אחר גבוהה בגלל שזה כאילו נחשב רכישת דירה שנייה, תודה רבה
22/10/2020 13:32
אני חיילת משוחררת שנה וחצי ומחייבים אותי במס הכנסה סכומים הזוים! גם המשכורת שלי נמוכה (5500-6500) וגם אמור להיות לי פטור ממס לשלוש שנים.
הייתי בחל״ת מחודש מרץ ועד יוני ואז בירמנתי לשבועיים שלוש, הגעתי למקום עבודה חדש וכן ציינתי שבירמנתי כדי שידעו שמשלמים עלי ביטוח לאומי לחודש הקרוב (רק ביטוח לאומי, את הכסף הייתי מקבלת במזומן) אבל הסברתי להם שאני כבר לא עובדת שם.
מחודש יוני חייבו אותי כבר 3500 שח במס הכנסה, הלכתי פיזית למשרדים של מס הכנסה ברמת גן פעמיים, התקשרתי אליהם עוד כמה פעמים והשארתי להם 4 פניות במערכת הפניות שלהם. הסברתי שאני עובדת בעבודה אחת, שאני חיילת משוחררת, צירפתי את כל המסמכים. כל פעם עונים לי במשפט לא ברור וסוגרים את הפנייה. הייתה נציגה שדיברה איתי לפני חודש וחצי ואמרה שהכל בסדר רק לשלוח לה את המסמכים והיא תדבר איתי ואני אראה החזר- שלחתי לה הכל אבל היא לא דיברה איתי ולא ראיתי שום החזר.
זה כבר מעצבן כי הסיניפים שלהם סגורים, הם לא עונים בפלאפון וכל פעם סוגרים לי את הפניות במשפט לא קשור כאילו שהם בכלל לא קוראים את מה שאני כותבת.
זה כבר מעצבן הזלזול שלהם.
איך לגרום להם להחזיר לי את הכסף שלי? יש משהו משפטי נוסף שאני יכולה לעשות?
06/10/2020 14:58
היי,

קיבלתי אתמול הודעה ממס הכנסה על סגירת התיק עקב הפסקת פעילות העסק.

העסק אכן לא פעיל בתקופה האחרונה (השלכות קורונה), אבל כרגע בערך פעם בחודש-חודשיים יש עבודה, וכשהמשק יחזור לפעילות אני בוודאי מתכנן להפעיל את העסק מחדש.

מה המשמעות של זה?
האם אני צריך להפסיק להוציא חשבוניות?
האם אני יכול פשוט לפתוח מחדש וזהו?
16/08/2020 17:20
שלום לאחרונה זכיתי בגיוואי בפורום מוסיים מדובר על מחשב נייד מותאם ו יקר אבל שקשה להעריך את ערכו באר אחד הרשמי יותר ערכו כחצי מבארים אחרים כגון אאמזון -ואני א בדיוק אנסה הסביר את זה לפי מה שהבנתי מדובר על מחשבים מותאים שחברי מועדון יכולים לקנות ו... -לא הייתי צריך לשלם שום דבר כדי לזכות בזה אגב ומדובר על מתנה בין חברים


עכשיו כדי שזה ישלח לי לארץ זה צרי לעבור במכס ואיני בטוח איך זה יומס
מחשב נייד זה 17% אל זה א שיש לי קבלה או דר העריך כמה זה שווה (יצרתי קשר עם הבן אדם ששולח לקבלת קבלה אך אני א יודע כרגע)

והבעיה היא שאם ינסו להעריך את זה בעצמם מטעם המכס יכולים להיכנס ישר לאמאזון במקום לאתר הרשמי ולחשוב שמדובר על מוצר ששווה פי שתיים שזה 2000-3000 שקל


באינרטנט ג כן כתוב שבמקרה שמדובר במתנה ערך המשלוח ימוסה אבל זה טיפה מעופל בן אדם שאני מכיר עם קצת יותר ניסיון שהתעסק הרבה מול המכס אמר שמדובר על מחיר השליחה לא מה שנמצא בתוך המשלוח -שזה כלום כלומר

וזה באמת מעורפל ולכן אני גם כן שואל מה אני יכול לעשות כדי לא לשלם יותר מדי וכמובן שהמוצר יעבור

תודה
וכן אני שמח מאוד מהזכייה אני מקווה למכור א המחשב ולזה כבר אולי יהיה מעמ ו... אבל נראה
06/08/2020 20:10
, בעלי בגד בחבר שלי. הוא עבר לגור עם אישה אחרת בעלי שלא יכול היה לעשות. בלעדיי עכשיו לא רוצה לראות אותי אני כל כך שמחה כי קיבלתי בעלי היפה בחזרה אחרי שאני היה מבוים פעמיים על ידי מזויף כישוף מזויפים אבל אני מודה לאל שד ר לומו עזר להחזיר את בעלי ללא דיחוי ללא כל צורה של פעילות הונאה. צור קשר עם אלוהים זה שלח לאיית גלגלית על הדוא ל שלו; LOMIULTIMATETEMPLE@GMAIL.COM אני מבטיח שהוא יעזור לך לפתור את בעיית היחסים שלך, המילים שלו בטוח!!
תשלום מס
04/07/2020 13:59
קיבלתי מחבר שחולה זכות ציבורית למונית כמתנה .האם אני או הוא צריכים לשלם מס?
29/06/2020 20:40
שלום רב, אשמח לעזרה של עורך דין מומחה מטעמכם.

ברשותי מניה אשר מחלקת דיבידנד חודשי,
המניה נסחרת בארה"ב והחשבון שלי בבנק גדול בארץ.

בכל חודש, ובאופן אוטומטי ( ללא בקשה שלי/ הוראת קבע/ וכו')
מתבצעת רכישה חוזרת בכמות קטנה של המניות.

אבהיר כי אני מודע לכך שלפעמים ניתן לבחור לקבל דיבידנד בצורה של רכישת מניות חזרה בערך הדיבידנד, אבהיר כי אני דואג להעביר בכל חודש בקשה לקבל את הכסף במזומן, ולא באמצעות קניית מניות.

אולם כל חודש מחדש ממשיך באופן אוטו' ובלי הוראה מצידי לרכוש לי מניות של אותה חברה.

פניתי לבנק שלי רבבות פעמים בנושא, והיו להם המון תשובות שאינן מניחות את הדעת.

אשמח לשמוע עצות כיצד עלי לפעול,
תודה
29/06/2020 07:58
שלום

שמי יצחק
אני פנסיונר החל משנה זו ונכה 100% של ביטוח לאומי מזה 15 שנים
בתחילת חודש הבא הוצאה לאור אמריקאית תמכור באינטרנט ספר שלי באנגלית .אני מבין שאצטרך לפתוח עסק של עוסק מורשה ולא עוסק פטור

1.היו לי הוצאות במשך שנים עד שהגעתי למעמד מכירת הספר. האם אוכל לנכות לאחור את ההוצאות שלי במס הכנסה ובמעמ ..כמה שנים לאחור אפשר?

2. אוכל לרשום את בני משפחתי שיעבדו בעסק שצריך...מזכירה..משווק..למנהל לקוחות אינטרנט

3. האם אוכל לעבוד מהבית שלי בשלב הראשון

4.האם כנכה מגיע לי ביטול תשלום מס הכנסה עד לרווח של כ-600000 שקל בשנה (מרווחי מכירת הספרים)?.
03/06/2020 16:56
לפי המידע שאני מוצאת באינטרנט, כדי לנתק תושבות ממס הכנסה אני צריכה להוכיח שמרכז החיים שלי בחו"ל ולא בישראל, מצד שני קראתי על תקנה חדשה שמחייבת אותי לשהות בחו"ל 3 שנים קודם להגשת הבקשה. אני חיה בחו"ל כמעט שנתיים ואין לי שום כוונה בשום שלב לחזור לארץ, אני רוצה להתחיל את תהליך הניתוק תושבות כבר מהחודשים הקרובים. מבחינת ביטוח לאומי הבנתי שהתהליך יחסית פשוט, אבל לגבי מס הכנסה זה סיפור אחר, לפי מה שהבנתי הם לא אומרים לבן אדם אם רואים בו כתושב או לא.
האם יש דרך לדעת אם מס הכנסה מאשר את הבקשה או לא?
במידה והבקשה לא אושרה בגלל מבחן הימים האם יש אפשרות לשכור עו"ד כדי לערער על החלטה מהסוג הזה?

אין לי נכסים בישראל, אין לי חשבון בנק בישראל אך מצד שני אין לי משפחה גרעינית בחו"ל( כולם בארץ) אבל יש לי דרכון אירופאי, כתובת קבועה, בקרוב אני רוצה להתחיל לעבוד כאן ולכן אני רוצה קודם לנתק את התושבות( או לבטל את האזרחות במידה ויש בעיה עם ניתוק התושבות גם בעזרת עורך דין).

תודה מראש
02/06/2020 13:24
שלום וברכה ,
אני בעל עסק עצמאי קטן, יבואן אשר במסגרת עבודתי נוסע ברחבי במדינה למצוא לקוחות ,
במידה ומוכר את הרכב המעפן שלי עולה בקושי 20000 שקל וקונה רכ ב 100000שקל
האם אקבל זיכוי של 100000 שקל ממס הכנסה ?
במידה ולא מה סכום הזיכוי שאקבל ?
האם סכום הקנייה מתקזז מהסכום שעלי לשלם למס הכנסה בדו"ח השנתי ???
כל זה ללא חישוב הפחת של 15% , האם פחת גדל לרכב הייברדי
תודה רבה על תשובתך,
ישראל
19/05/2020 22:21
הי... סיפור הזוי והייתי שמחה להכוונה קלה.
אימי בת ה72 קיבלה בצהריים שיחה ממס הכנסה חקירות המזמנים אותה לשיחה . עקב דיווח כלשהו שרכשה דירה או שחיה בדירה משל עצמה ולא דיווחה על כך.
לאימי מעולם לא הייתה דירה משל עצמה הכנסותיה הם ביטוח לאומי בלבד.
בגיל 68 יצאה לפנסיה.
השאלה שנשאלת האם תקין לדרוש ממנה לבוא בשיחה טלפונית? האם תקין לאיים בצווים למינהם ?
תודה מראש
09/05/2020 00:27
עזבתי את הארץ ביולי 2016 למדינה במזרח אירופה (לא חברה בשוק ולא חתומה עם ישראל על אמנה) פתחתי שם חשבון עו"ש רגיל, כדי שאוכל להעביר אליו כסף מהארץ להוצאות המחייה שלי ורכשתי שם דירה במאה אלף אירו למגורי האישיים. אינני עובד שם ואינני מייצר שום רווח - אני חי על חסכונות (פשוט שם זול הרבה יותר)

האם עלי לדווח על חשבון העו"ש ועל הדירה שרכשתי למגורי האישיים (סך הנכסים שיש לי בחו"ל הוא הרבה יותר נמוך מה 1.8 מיליון ש"ח שמצדיקים דיווח)

תודה

נ.ב : אני מתגורר באופן קבוע בחו"ל מאז יולי 2016 ואין לי בארץ דירה, או רכב, או משפחה , אך יש לי חסכונות בבנק בארץ ואני עדיין משלם ביטוח לאומי
07/05/2020 08:56
היי, אני שכיר במשרה מלאה וגם עוסק פטור שמעוניין לפתוח קרן השתלמות כעצמאי -

1. האם סכום ההפקדות במהלך השנה חייב לעמוד באחוז מסוים מההכנסות כ*עצמאי* או משילוב עם ההכנסה כשכיר? מהי תקרת ההפקדות השנתית?

2. אם במהלך שש השנים הבאות אני סוגר את התיק במס הכנסה - גם האפשרות להמשיך להפקיד לקרן נסגרת בפניי?
07/04/2020 17:26
שלום. שאלה בנוגע למס רכישה של דירה: רכשתי דירה ראשונה, יחידה, לפני כשנתיים, וקיבלתי מפתח וטופס 4 היום. במידה ואני חותם על הסכם רכישה לדירה שניה בעוד כשבוע, לדירה שתהיה מוכנה בעוד כחמש שנים, והנני מוכר את דירתי הנוכחית בעוד כארבע שנים, האם הדירה השניה תחשב כדירה ראשונה / יחידה או שמה תחשב כדירה שניה? לצורך הבנת השווי של הדירות, הדירה הראשונה זכתה לפטור מס מלא והדירה השניה היא בעלות שלא היתה זוכה בפטור מלא, גם אם היא היתה יחידה. הנני מנסה להבין אם אני יכול להמתין עם המכירה של הדירה הראשונה ולבצע זאת לפני קבלת מפתח בעוד חמש שנים, או שכדאי לי למכור עכשיו.
05/04/2020 20:25
היי חברה, שאלה בנוגע למיסוי ורגולציה עבור מסחר בשוק ההון.

במידה ואני ועוד קבוצת אנשים מעוניינים להקים תיק השקעות עצמאי בבורסה לטווח ארוך, השאלה היא אם מבחינה משפטית יש בעייתיות שנבצע הכל דרך חשבון אישי של מישהו מהקבוצה? זאת אומרת כל אחד מעביר כסף לחשבון מסוים של מישהו מהקבוצה והוא מפקיד את הכסף אצל הברוקר, בית ההשקעות או דרך הבנק וקונה ניירות ערך...
31/03/2020 17:34
שאלה לגביי החזר מס - פנתה אליי חברה שאמרה שבתמורה ל455 ש"ח + 20 אחוז על כל מה שמוצאים שמגיע לי בהחזרים - הם יכולים לברר רק עם תעודת זהות שלי במסלקה של מס הכנסה כמה כסף מגיע לי ב-6 שנים האחרונות... מעניין... למה לי אין גישה כזו למסלקה פשוטה עם תעודת זהות? יש דבר כזה שבודקים? נשמע לכם הגיוני לשלם לחברה כזו? מניסיון?
23/03/2020 15:33
שלום, האם נכון שכל כספי הפנסיה וקרנות הגמל במדינת ישראל מושקעים בשוק ההון?
פעם ראשונה שאני שומעת על כך. עקצו את הקרן שלי ב2000 ש"ח ומעולם לא הודיעו לי על כך שהכסף שלי משחק בשוק הזה.
23/02/2020 13:53
האם ניתן לפעול משפטית נגד מס הכנסה כאשר דוחות לשנת 2018 שהוגשו בזמן גם מקוון וגם ידני טרם תוקצרו על ידם ומעבר לכך שמגיע לנו החזר בגין שנה זו, כיוון שאין לי שומה לשנת 2018 התמת לא נותנים לי דרגה לשנת2020 וההנחות שהיו לי עד כה במעונות ובצהרונים בוטלו החל מ1.2020, מיותר לציין שהנזק הכספי עצום. במס הכנסה עצמו הפקידה מנפנפת אותי שזה לא באחריותה. אני אובדת עצות.
17/02/2020 09:36
שלום,

האם במשיכה של כספים מקופת גמל/ קרן השתלמות של נפטר זה חוקי לקזז מס רווחי הון?

חברת הביטוח טוענת שהפטור הוא רק במידה ומושכים את הכספים תוך 3 חודשים ממועד הפטירה ולאחר מכן, זה לפי החוק ומקזזים מס רווחי הון שמועבר לקופת המדינה?
: עבור אל עמוד
 
close