ענייני מיסוי ודמי לידה לעצמאית - פורום דיני מיסים ועבירות מס בהנהלת עו''ד עמוס אלגלי

חייגו לייעוץ אישי: 050-808-6488 הייעוץ ניתן על ידי מומחה בענייני מיסוי

נושא
מחבר
תאריך ושעה
06/05/2018 08:16
קראתי מספר רב של מקורות, כתבות ופורומים, ולא מצאתי מישהו שסגור לגמרי על הפרשנות של החוק החדש, וכל מקום נותן תשובה אחרת.

מספר שאלות בנושא דמי לידה לעצמאית:

1. למיטב הבנתי, עפ"י החוק החדש עצמאית אשר יולדת מקבלת דמי לידה על פי ההכנסה המבוטחת בשלושת החודשים לפני הלידה, או לפי ההכנסה בשלושת החודשים המקבילים בשנה הקודמת, הגבוה מבין השניים.

באיזה שלב של השנה עושים את הבדיקה מי הגבוה מבין השניים?

במידה וכבר יש לי שומה של שנה קודמת האם ניתן לבקש שיבדקו מיד?

2. בהמשך לשאלה קודמת, כידוע, אצל עצמאית אין באמת דבר כזה הכנסה חודשית, מסתכלים לה על ההכנסות באופן שנתי.

בהתחשב בזאת, איך בדיוק מתייחסים להכנסות שהיו לעצמאית ב-3 חודשים המקבילים בשנה קודמת?

3. בהמשך לסעיפים 1+2, מה קורה אם לאחר קבלת שומה שנתית מסתבר שבממוצע חודשי (בהסתכלות שנתית) היולדת הרוויחה פחות מאשר בממוצע של שלושת החודשים שלפני הלידה? האם היולדת נדרשת להחזיר כספים לביטוח לאומי?

3. על אף האמור בסעיף 1, התקשרתי למענה הטלפוני של הביטוח הלאומי, שם ענה לי נציג שירות שהתעקש באופן נחרץ, ואף נתן לי לשוחח עם מנהלת שאף היא התעקשה באופן נחרץ שאין שום הסתכלות על הכנסה של שנה קודמת.
מה שהם כן טוענים הוא אחר לגמרי. לטענתם את דמי הלידה מקבלים עפ"י ההכנסה המבוטחת בשלושה חודשים לפני הלידה, ובסוף השנה מסתכלים אם ההכנסות לאחר חופשת הלידה ירדו לא דורשים החזר מהיולדת, ובמידה וההכנסות לאחר חופשת הלידה עלו, מוסיפים ליולדת את ההפרשים עפ"י ההכנסה הגבוהה יותר? האם זה הגיוני?

4. איפה ניתן למצוא את לשון החוק המדוייקת?

עורך הדין עמוס אלגלי עומד לרשותך בכל עניין הנוגע לדיני המיסים בישראל

לקבלת ייעוץ משפטי אישי בנושא מיסים ליחצו כאן!

שאלה בנושא: ענייני מיסוי ודמי לידה לעצמאית - פורום דיני מיסים ועבירות מס בהנהלת עו''ד עמוס אלגלי

close