עורך דין מומלץ לייצוג בעבירות מע"מ - האשימו אותך בעבירות מע"מ?

חייגו לייעוץ אישי: 050-808-6488 הייעוץ ניתן על ידי מומחה בענייני מיסוי
 דיני מיסים ועבירות מס – עורך דין לשירותך
חוות דעת מקצועית בענייני מיסוי:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה במיסים >>

הבחירה שלך בעורך דין מעולה משמעותית ביותר!


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (14) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 14 reviews

Hebrew

הוגש נגדך כתב אישום בשל עבירות מע"מ? נפתחה ומתנהלת כנגדך חקירה? זה בדיוק הזמן הנכון לפנות להתייעצות עם עורך דין מנוסה ומיומן בתחום המע"מ...

עבירות מע"מ הנן עבירות אשר מתייחסות להפרת החובה המוטלת על העוסק העצמאי לגבות מע"מ מלקוחותיו, לדווח עליו לרשות המיסים ולהעביר אותו אליה, בניכוי מע"מ התשומות שהוא עצמו שילם לספקיו.

המע"מ כשלעצמו הנו מס עקיף אשר מוטל במסגרת כמעט כל  עסקה מסחרית, ומשולם על ידי כל אדם או עסק המקבל תשלום, אם כי בסופו של דבר נופל נטל המס על הצרכן הפרטי הסופי, בעוד שהגורמים העסקיים לאורך השרשרת העסקית מזדכים על המע"מ שהם שילמו במהלכה.

שאלות? לייעוץ אישי מיידי חייג/י: 050-808-6488

עבירות מס בכלל ועבירות על חוק המע"מ בפרט הפכו למכת מדינה אשר פוגעת בקופה הציבורית ועקב כך בכל אזרחי המדינה, מגמת הפסיקה בשנים האחרונות הנה להחמיר במדיניות הענישה בעבירות מס, על מנת להרתיע עברייני מס פוטנציאליים.

לפיכך, במידה והמדינה החליטה חלילה לנקוט בהליכים משפטיים כנגדך בגין חשד לביצוע עבירות מע"מ, חשוב להצטייד מבעוד מועד בעורך דין שבקיא ומיומן בעבירות מס, אשר יידע לייצגך היטב, להגן על זכויותיך ולמזער ככל הניתן את הנזק שעלול להיגרם לך עקב כך.

עורך דין מומחה לענייני מע"מ ומהר ככל שניתן!

חשוב לדעת כי כאשר רשות המיסים מאתרת עוסק אשר חשוד בביצוע עבירת מע"מ, היא פותחת כנגדו שני הליכים מקבילים ונפרדים: הליך פלילי והליך אזרחי, כאשר במסגרת כל אחד מהם מוטלות סנקציות שונות על העוסק.

לפיכך, חשוב להיות מיוצג על ידי עורך דין גם במסגרת ההליך האזרחי ולא רק במסגרת ההליך הפלילי.

במסגרת ההליך האזרחי, יפתח כנגד העוסק תיק אזרחי, במסגרתו יערכו רשויות מע"מ הערכה אודות היקף המס שהאזרח העלים ולא דיווח אודותיו וכן יקבע מהו סכום המס, השומה, שעליו לשלם.

הסנקציות במישור האזרחי כוללות פסילת ספרים, הוצאת שומות לפי מיטב השפיטה וכן קנסות כבדים. מטרתו העיקרית של עורך הדין שלך תהיה לנה"ל משא ומתן מול רשויות מע"מ, בניסיון להקל בסעיפי האישום, להקטין את גובה השומה וכמובן שאת הקנסות הצפויים.

במסגרת ההליך הפלילי, יפתח כנגד העוסק תיק פלילי, במסגרתו העוסק יזומן לחקירה תחת אזהרה, כאשר לעיתים הוא אף עלול להיעצר למספר ימים לצורך ביצוע חקירתו. חשוב להדגיש כי בעת המעצר, יש לאפשר לעצור ליצור קשר עם עורך דין לצורך ייצוג משפטי ללא כל דיחוי.

במידה וממצאי החקירה יבססו ראיות שמספיקות כנגד העוסק, יוגש כנגדו כתב אישום ויתנהל כנגדו משפט פלילי. במידה והעוסק יורשע בתום המשפט הפלילי, הוא עלול להישלח למאסר בפועל ולקבל קנסות כבדים.

מיותר לציין כי לייצוג של עורך דין קיימת חשיבות רבה, וחשוב לפנות לייצוג כאמור מוקדם ככל שניתן. אם כאשר נוגע לך על חקירה המתנהלת מולך ואם בעקבות הזמנה לחקירה או מעצר.

דיני מע"מ מחלקים את עבירות המע"מ לשני סוגים עיקריים: עבירות טכניות, ועבירות מהותיות. העבירות הטכניות הינן עבירות אשר בוצעו ללא כוונה פלילית להתחמק מתשלום מס, והן כוללות עבירות כגון אי הגשת דו"חות מע"מ במועד, אי ניהול ספרי חשבונות, אי הוצאת חשבונית מס ועוד.

העבירות המהותיות הינן עבירות אשר בוצעו מתוך כוונה פלילית להתחמק מתשלום מס, ועל כן הן נחשבות לחמורות יותר. מדובר בעבירות כגון שימוש בחשבוניות פיקטיביות, ניכוי מס תשומות שלא כדין, ניהול ספרי חשבונות כוזבים, זיוף, מרמה, השמדת מסמכים, שימוש במרמה ותחבולות כדי להתחמק מתשלום מס ועוד.

בשני המקרים הנאשם כפוף לעונשי מאסר, אולם בעבירות הטכניות העונש הוא עד שנת מאסר אחת, ואילו בעבירות המהותיות העונש הוא עד 5 שנות מאסר בנסיבות רגילות, ועד 7 שנות מאסר בנסיבות חמורות.

כאמור, ההבדל העיקרי בין שני סוגי העבירות מתבטא בכוונה הפלילית להתחמק מתשלום מס, שאותה על המדינה להוכיח.

כאן מתבטאת חשיבות הייצוג באמצעות עו"דן. עורך דין שבקי ומתמחה בעבירות מע"מ ידע כדי לייצג את לקוחו היטב באופן שישכנע את רשות המיסים כי הפעולה שביצע מרשו איננה מהווה כלל בגדר עבירה על החוק וגם אם כן, אזי בכל מקרה היא לא נעשתה מתוך כוונה להתחמק מתשלום מס, כי אם בתום לב או בהיסח הדעת או עקב רשלנות, ועל כן המדובר בעבירה מהמדרג הנמוך יותר, של עבירות טכניות בלבד.

למעשה, ככל שהפניה לעורך הדין תיעשה בשלב מוקדם יותר, כך מתרבים הסיכויים לצאת מהפרשיה באופן טוב יותר, בהתחשב בנסיבות המקרה, וזאת הן לגבי ההליך הפלילי והן לגבי ההליך האזרחי.

בפועל, רוב הליכי המע"מ מתחילים בחקירות סמויות, במהלכן אוספת רשות המסים ראיות כנגד העוסק באופן חשאי.

במידה ובמסגרת השלב הסמוי הצטבר מספיק חומר ראיות שמצדיק את המשך הליך החקירה, תיהפך החקירה לחקירה גלויה, במסגרתה יגיעו החוקרים אל העוסק כשהם מצויידים בצווים משפטיים שיאפשרו להם להחרים מסמכים ומחשבים של העוסק, וכן לעכב אותו לחקירה.

בשלב הזה כבר מומלץ וחשוב מאד להצטייד בעו"ד, שיאפשר לכם להגן על עצמכם במהלך החקירות ולכל אורך שלבי ההליך כנגדכם, למנוע מכם להפליל את עצמכם או לספק מידע שגוי שיגרום לבעיות קשות לאחר מכן בניהול התיק שלכם.

בנוסף, יוכל עורך הדין לבחון מהן אופציות הפעולה הנוספות שפתוחות בפניכם, בהתאם לנסיבות התיק ולשלב בו מצוי ההליך כנגדו.

כך לדוגמא, במקרה של עבירה טכנית יוכל עורך הדין שלך לבדוק האם יש טעם לבקש להמיר את כתב האישום בקנס מנהלי ובמקרה של עבירה חמורה, האם יש טעם לבקש להמיר את כתב האישום בתשלום כופר.

בנוסף, יוכל עורך הדין שלך לבחון האם יש מקום להגיש בקשה לעיכוב הליכים בפני היועץ המשפטי לממשלה, או לנסות להגיע לעסקאות טיעון והסדרים שונים מול הפרקליטות ו/או להגיש עתירה לחנינה בפני נשיא המדינה וכדומה.

חשוב לזכור כי כאשר נקלעים להליכים משפטיים שהמדינה נוקטת כלפייך בשל עבירות על חוק המע"מ, הנטיה הטבעית היא להיכנס ללחץ ולפעול מתוך פחד, שלא תמיד מוביל לשיקול דעת נאות ולקבלת החלטות מועילות. לכן מומלץ להקדים ולפנות לייצוג משפטי מעולה.

עורך דין מנוסה בתחום עבירות המע"מ ידע כיצד להרגיע אותך, להדריך אותך ולנווט אותך, והכל בקור רוח ומתוך שיקול הדעת, על מנת למצות את זכויותייך באופן המיטבי ביותר עבורך.

לקבלת ייעוץ משפטי אישי בנושא ליחצו כאן!


תאריך: 06/11/2017 11:24
 
close