עורך דין מומחה להעלמות מס - ייצוג משפטי של חשודים בהעלמת מיסים

חייגו לייעוץ אישי: 050-808-6488 הייעוץ ניתן על ידי מומחה בענייני מיסוי
 דיני מיסים ועבירות מס – עורך דין לשירותך
חוות דעת מקצועית בענייני מיסוי:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה במיסים >>

המלצה: רק עורך דין מומחה במקרה של העלמת מס!


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (7) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 7 reviews

Hebrew

נתחיל ונדגיש כי במקרים של חשד בהעלמת מס יש חשיבות רבה לייצוג משפטי של עורך דין מומחה, כבר במועד היוודע דבר החקירה כנגד החשוד וללא שיהוי.

עבירת העלמת מס הנה למעשה שם כללי לשורה של עבירות על חוקי המס הכנסה בארץ, ובראשן עבירת השמטת הכנסות, דהיינו, הימנעות מדיווח על הכנסות מסוימות לרשויות המס כך שההכנסה התקופתית המדווחת הנה קטנה יותר. כמו כן, העלמת מס מתייחסת גם לניהול פנקסי חשבונות כוזבים, הגשת דו"חות כוזבים, קבלת הקלות או פטורים ממס בעקבות מצג שווא ועוד.

עבירת העלמת מס נחשבת בישראל לעבירת מס חמורה ביותר, אשר העונש עליה כולל הטלת קנסות בסכומים משמעותיים, וכן עונש של עד 7 שנות מאסר בפועל, בהתאם לחומרת נסיבות ביצוע העבירה.

בשל חומרתה של עבירת העלמת המס, כתבי האישום לגביה מוגשים על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה מטעם המדינה, וזאת להבדיל מכתבי האישום בגין ביצוע עבירות מס קלות יחסית, כגון אי הגשת דו"ח שנתי במועד, אשר מוגשים על ידי מחלקת התביעות של מס הכנסה.

מגמת הפסיקה בשנים האחרונות הינה להחמיר במדיניות הענישה בעבירות מס, תוך ציון העובדה כי עבירות מס הפכו למכת מדינה אשר פוגעת בקופה הציבורית ועקב כך בכל אזרחי המדינה. כ

תוצאה מכך, וכחלק מהמאבק הכולל בתופעת העלמת המס וההון השחור, בתי המשפט בארץ נוטים להטיל עונשים מחמירים על עברייני מס, וזאת גם על מנת להרתיע עברייני מס פוטנציאליים.

עובדה זאת מחזקת משמעותית את הצורך של החשוד או הנאשם בעבירות אלה, לשכור את שירותיו של עורך הדין הטוב ביותר שידו משגת.

חשוד בהעלמת מס? יתנהלו נגדך 2 הליכים במקביל!

חשוב לדעת כי כאשר רשות המיסים מאתרת אזרח אשר חשוד בהעלמת מיסים היא פותחת כנגדו שני הליכים מקבילים ונפרדים: הליך פלילי והליך אזרחי.

במסגרת ההליך האזרחי, ייפתח כנגד הנישום תיק אזרחי, במסגרתו יערוך פקיד השומה הערכה אודות היקף המס שהאזרח העלים ולא דיווח אודותיו, וכן יקבע מהו סכום המס, השומה שעליו לשלם.

במסגרת ההליך הפלילי יפתח כנגד הנישום תיק פלילי, במסגרתו הנישום יזומן לחקירה תחת אזהרה, כאשר לעיתים הוא אף עלול להיעצר למספר ימים לצורך ביצוע חקירתו.

במידה וממצאי החקירה יבססו ראיות שמספיקות כנגד הנישום, יוגש כנגדו כתב אישום ויתנהל כנגדו משפט פלילי. במידה והנישום יורשע בתום המשפט הפלילי, הוא עלול להישלח למאסר בפועל של עד 7 שנים בצירוף קנס כספי גבוה.

לפיכך, במידה ונפתחו כנגדך תיקים בגין העלמת מס,ולו קטנה ביותר, חשוב ומומלץ מאד לפנות בהקדם האפשרי להתייעצות אישית עם עורך דין אשר מתמחה בנושא העלמות מס בכלל ובהיבט הפלילי בפרט, על מנת שהוא יגן עליך ויסייע לך למצות את כל הזכויות המגיעות לך על פי דין בעניין זה.

עורך דין מנוסה בתחום יוכל להציג לך את מגוון האפשרויות והדרכים העומדות בפניך, לאור הנסיבות וחומרת האישומים המוצגים כנגדך. ראוי לציין, כי גם במקרים של אישומים משמעותיים בעבירות של העלמת מס, ישנן לא מעט פעולות משפטיות, טכניות ומהותיות, שניתן לנקוט על מנת לשפר את סיכוייו של הנאשם.

עו"ד מקצועי, איכותי, ובעל ניסיון משמעותי בתחום העלמות מס, ידע כיצד להעניק לך את הייצוג הטוב ביותר, ולהגן עליך בצורה הטובה ביותר, באופן שימנע נקיטת הליכים פליליים כנגדך במידת האפשר, או להביא לצמצום העונש שיוטל עליך ואף לזיכוי, והכל בהתאם לחומרת האישום שיוגש כנגדך, ולמידת הראיות שיש לרשויות המס כנגדך.

אפשר להגיד בסבירות רבה כי לבחירה שלך בין עורכי הדין המתמחים בתחום המיסוי תהיה משמעות רבה כלפי עתידך האישי, המשפחתי, העסקי והפלילי – לכן חשוב לפעול בשיקול דעת ולקבל החלטות מושכלות.

מתי לקחת עורך דין?

במקרים של חשד בביצוע העלמת מס בכל סדר גודל יש לפנות לייצוג של עורך דין מומחה בהקדם האפשרי, ללא כל דיחוי מיותר.

למרות זאת, חשוב לדעת כי עורך הדין יכול להתחיל לייצג בכל אחד משלבי ההליכים כנגד הנישום שחשוד בביצוע העלמת המס, החל בשלב שלפני או במהלך החקירה עצמה ברשות המיסים או ביחידות המשטרה הכלכליות וכן בשלב מעצר ימים או מעצר עד תום ההליכים.

חשוב לזכור בהקשר זה כי הזכות להיות מיוצג על ידי עורך דין בשלבי החקירה תחת אזהרה ו/או המעצר הנה אחת מהזכויות הבסיסיות ביותר של החשוד, על מנת לשמור על זכויותיו, ולמנוע פערים ביחסי הכוחות שלו אל מול החוקרים.

לפיכך, חשוב שתהיה מודע לזכות זו ותעמוד על קיומה מיד עם היוודע דבר ההליכים שמתנהלים כנגדך.

נדגיש כי חשוב להיות מיוצג על ידי עורך דין מנוסה גם בשלב השימוע לפני הגשת כתב אישום, וכמובן שבשלב ניהול המשפט שלאחר הגשת כתב האישום, כולל הליכי הערעור בפני ערכאות גבוהות יותר, אם יידרשו כאלו.

הייצוג באמצעות עו"ד יאפשר לך להגן על עצמך במהלך החקירות ולכל אורך שלבי ההליך שיתנהל נגדך, למנוע הפללה עצמית או אספקת מידע שגוי שיגרום לבעיות קשות לאחר מכן בניהול התיק שלך.

בכל הנוגע לדיני מיסים בכלל ולהעלמות מס בפרט, עורך הדין יוכל לבחון את האפשרויות שפתוחות בפניך, בתהאם לנסיבות התיק, הראיות והאישומים הנטענים כנגדך.

כך, לדוגמא, יוכל עורך הדין לבחון האם יש מקום להגיש בקשה לעיכוב הליכים בפני היועץ המשפטי לממשלה, או לנסות להגיע לעסקאות טיעון והסדרים שונים עם הפרקליטות.

לחילופין ניתן במקרים מסויימים להגיש בקשה להמרת כתב האישום בקנס מינהלי או בכופר, או להגיש עתירה לחנינה בפני נשיא המדינה וכדומה.

במידה וטרם נפתח כלפיך תיק העלמת מס אולם הנך חושש כי בעתיד אולי יינקטו כנגדך הליכים פלילים בשל אי דיווח על הכנסות בעבר, יתכן שעורך דין העוסק בתחום ימליץ לך לדווח עליהן מיוזמתך במסגרת הליך גילוי מרצון, וזאת כנגד קבלת התחייבות רשות המיסים שלא ינקטו כלפיך הליכים פליליים בגין כך.

במקרה כזה עוה"ד יסייע לך לממש את זכויותיך במסגרת הליך גילוי מרצון באופן מיטבי.

לסיכום, אם זה לא היה ברור עד עכשיו, אנחנו מקווים שהבנת עד כמה רבה חשיבותו של הייצוג המשפטי הטוב ביותר במקרים של חשד בהעלמת מס.

אנו מציעים לך לפנות כבר עכשיו להתייעצות עם עורך דין – מומחה בתחום המיסוי.


תאריך: 30/07/2018 13:24
 
close