אל תוותר על ייצוג של עורך דין מומחה במקרה של הלבנת הון

חייגו לייעוץ אישי: 050-808-6488 הייעוץ ניתן על ידי מומחה בענייני מיסוי
 דיני מיסים ועבירות מס – עורך דין לשירותך
חוות דעת מקצועית בענייני מיסוי:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה במיסים >>

חשוב: עורך דין מומחה למקרי הלבנת הון!


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (3) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 3 reviews

Hebrew

אדם החשוד בעבירות לפי החוק לאיסור הלבנת הון עומד רגע לפני הליכים פליליים שעשויים להשפיע על חייו למשך שנים רבות.

לאור המגמה של החמרת הענישה כנגד עברייני מס בכלל ובכל הנוגע לעבירות הלבנת הון בפרט, קיימת חשיבות רבה ביותר לייצוג משפטי של עורך דין מעולה, כבר מהרגע שבו נודע לך על החקירה המנהלת כנגדך.

הלבנת הון הנה פעולה שנועדה להכשיר כספים בלתי חוקיים שהושגו כתוצאה מפעילות פלילית, באמצעות החדרתם למערכת הפיננסית הלגיטימית תוך הסוואת המקור הפלילי שלהם, וזאת על מנת לאפשר את משיכתם בחזרה באופן גלוי ופומבי, כאילו המדובר בכספים לגיטימיים לכל דבר ועניין.

פעילות הלבנת הון הוגדרה בארץ כעבירה פלילית רק בשנת 2000 ואילך, עת נחקק בארץ חוק איסור הלבנת הון תש"ס-2000.

עבירת הלבנת ההון הנה עבירה עצמאית, אשר עומדת בפני עצמה, וזאת בנפרד מעבירות המקור שבאמצעותן הופקו הכספים המולבנים, בהן מטפלים יתר הוראות הדין הפלילי.

עבירות המקור לעניין חוק איסור הלבנת הון כוללות בעיקר עבירות פליליות מובהקות כגון סחר בסמים, זנות, הימורים, שוחד ועוד, וכן עבירות מס במטרה להתחמק מתשלום מס.

מבצעי עבירת הלבנת ההון אינם שותפים בהכרח לביצוע עבירות המקור, ולא פעם מדובר בשרשרת ארוכה של עבריינים, אשר לא תמיד מכירים זה את זה, כאשר כל אחד מהם נוטל חלק מסויים בתהליך ההלבנה, ומהווה חוליית ביניים במסלול ניתוק הקשר בין הכספים המולבנים לעבירות המקור שבאמצעותן הם הופקו.

3 סוגי עבירות עיקריות לפי החוק לאיסור הלבנת הון

החוק קובע שלוש סוגי עבירות עיקריות המוגדרות כעבירות הלבנת הון, שאותן חשוב להכיר, שכן אחת או יותר מהן תופיע ככל הנראה בכל כתב אישום מולו החשוד יצטרך להתגונן בבוא היום, אם וכאשר אכן יואשם.

  • עשיית פעולה של הלבנת הון במטרה לטשטש את מקור הרכוש האסור, אשר העונש עליה הנו מאסר עד 10 שנים או קנס פי 20 מהקנס האמור בסעיף 61(א)(4) לחוק העונשין
  • עשיית פעולה ברכוש אסור תוך ידיעה שהמדובר ברכוש אסור, אשר העונש עליה הנו מאסר עד 7 שנים או קנס פי 10 מהקנס האמור בסעיף 61(א)(4) לחוק העונשין
  • הפרת חובות הדיווח אשר מוטלות על הגופים בסקטור הפיננסי ואנשים פרטיים הנושאים כעמם כספים בעת יציאה או כניסה לארץ, אשר העונש עליה הנו עיצומים כספיים בסכומים שונים

לזמן יש המון משמעות: אל תחכה, קח עורך דין ומהר!

במידה והמדינה החליטה חלילה לנקוט בהליכים משפטיים כנגדך בגין חשד לביצוע עבירות הלבנת הון, חשוב מאד לפעול במהירות ולשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומיומן בעבירות מס בכלל ובעבירות הלבנת הון בפרט.

ניתן לפנות לעורך דין בכל אחד משלבי ההליכים הפליליים בגין ביצוע עבירות הלבנת הון.

שלבים אלו כוללים בין היתר את:

  • שלב החקירה
  • שלב המעצר
  • שלב השימוע לפני ההחלטה להגיש כתב אישום
  • שלב הגשת כתב האישום וההעמדה לדין פלילי
  • שלב ניהול המשפט הפלילי
  • שלב הערעור

ועוד!

יחד עם זאת, מומלץ לפנות ולשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה בהקדם האפשרי, וככל שתקדים לפנות לעו"ד, כך תטיב לתכנן את צעדיך ותוכל לפעול .

בהקשר זה חשוב לזכור כי הזכות להיות מיוצג על ידי עו"ד בשלבי החקירה תחת אזהרה והמעצר הנה אחת מהזכויות הבסיסיות ביותר של החשוד, ועל כן חשוב שתהיה מודע לזכות זו ותעמוד על קיומה.

ככלל, עו"ד מקצועי וטוב יכול לסייע לך מאד לשם ההגנה על זכויותיך, מניעת פערים ביחסי הכוחות שבינך לבין אנשי המשטרה והפרקליטות, וכן לשם מזעור הנזקים שעלולים להיגרם לך עקב נקיטת ההליכים המשפטיים נגדך.

עו"ד מקצועי ידע כיצד לסייע להגנתך בשלל דרכים. בראש ובראשונה, הוא ידע כיצד לחקור את עובדות המקרה, ולבחון אותן, תוך בחינת כל אפשרויות ההגנה העומדות לרשותך לפי החוק. בהתאם לכך, הוא יוכל לנתח את מצבך בראייה משפטית, ולהעריך את הסיכויים והסיכונים שבפניהם אתה עומד, וזאת באופן ריאלי ומפוכח, ומבלי להשלות אותך ולגרום לך לתקוות שווא.

הייצוג באמצעות עו"ד יאפשר לכם להגן על עצמכם באופן שימנע מכם להפליל את עצמכם או לספק מידע שגוי שיגרום לבעיות קשות לאחר מכן בניהול התיק שלכם.

עו"ד מקצועי ידע כיצד לערער ולהחליש את מהימנותם של ראיות התביעה, באופן שיכול להביא לזיכוייך או להביא לביטול כתב האישום, ואף למנוע הגשת כתב אישום מלכתחילה נגדך, במידה והדבר אפשרי.

במסגרת ההכנה למשפט, יסביר לך עוה"ד אודות שלבי המשפט הפלילי, יכין אותך לעדות בבית המשפט, יסביר לך כיצד להתנהג באופן כללי וכיצד יש לענות על שאלות התביעה, מה מומלץ ללבוש, ועוד. בנוסף, יוכל עוה"ד לעזור לך בהכנה לתסקיר לעונש של קצין מבחן עבור בית המשפט.

בעת הצורך, יתכן שהוא ימליץ לך לפנות ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה להורות על עיכוב ההליכים נגדך.

במידה ולא יימצאו הסברים סבירים ומתקבלים על הדעת לגבי העבירות בהן תואשם, יתכן שעורך הדין ימליץ לך לנהל מו"מ להגעה להסדר טיעון עם התביעה, אשר יכלול ביטול של חלק מהעבירות והפחתה משמעותית בעונש.

עם זאת, חשוב להקפיד ולוודא כי עורך הדין שבחרת על מנת לייצגך הנו אכן עו"ד מהימן, מנוסה ומקצועי, אשר יוכל למצות את כל אפשרויות ההגנה העומדות לרשותך על פי החוק.

לקבלת ייעוץ משפטי אישי בנושא ליחצו כאן!


תאריך: 04/09/2017 16:06
 
close